COM118025-25.000-EXT-T-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:COM118025-25.000-EXT-T-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
TypeDescription
SeriesCOM1
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency25 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)