COM13025-38.400-EXT-T-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:COM13025-38.400-EXT-T-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 38.4000MHZ HCMOS SMD
TypeDescription
SeriesCOM1
PackageTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency38.4 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)20mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)