CO2520-24.000-3.3-50-EXT-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:CO2520-24.000-3.3-50-EXT-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 24.0000MHZ CMOS SMD
TypeDescription
SeriesCO2520
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency24 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)