CO2016-0.032768-3.3-20-X-T-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:CO2016-0.032768-3.3-20-X-T-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
TypeDescription
SeriesCO2016-0.032768
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency32.768 kHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)240µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)