VG-4231CA 38.8800M-ZGRC3 - Epson
Manufacturer Part Number:VG-4231CA 38.8800M-ZGRC3
Manufacturer:Epson
Part of Description:XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ CMOS SM
TypeDescription
SeriesVG-4231CA
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency38.88 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)±80ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)10mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 1869
Minimum: 1
Related Epson Components
SiT3372AI-2B3-28NY25.000000Y
SiT3372AI-2B3-28NY25.000000Y SiTime
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVDS...
SiT5356AE-FP-30N0-10.949297X
SiT5356AE-FP-30N0-10.949297X SiTime
XTAL OSC TCXO 10.949297MHZ...
SiT3372AC-1E9-33NU148.500000X
SiT3372AC-1E9-33NU148.500000X SiTime
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVPECL...
SIT1602BC-31-28E-38.400000T
SIT1602BC-31-28E-38.400000T SiTime
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS...
SiT3372AC-4B3-28NX77.760000X
SiT3372AC-4B3-28NX77.760000X SiTime
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ HCSL...
SIT8209AI-21-25E-100.000000X
SIT8209AI-21-25E-100.000000X SiTime
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS...