TX235A-D3-0.28-20.000-3-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:TX235A-D3-0.28-20.000-3-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC TCXO 20MHZ 3.3V CMOS
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:545 In Stock
TypeDescription
SeriesTX235
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency20 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)10mA (Typ)
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 545
Minimum: 1
Related Raltron Components
SIT1602BC-21-XXS-72.000000E
SIT1602BC-21-XXS-72.000000E SiTime
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS...
SiT3373AI-4B3-25NY245.760000Y
SiT3373AI-4B3-25NY245.760000Y SiTime
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL...
SiT3372AI-1E3-33NU15.360000X
SiT3372AI-1E3-33NU15.360000X SiTime
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVPECL...
SiT3373AI-1E3-33NU224.000000T
SiT3373AI-1E3-33NU224.000000T SiTime
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVPECL...
SiT3372AI-4E9-25NC80.000000X
SiT3372AI-4E9-25NC80.000000X SiTime
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL...
SIT8256AI-31-25S-156.250000T
SIT8256AI-31-25S-156.250000T SiTime
-40 TO 85C, 5032, 20PPM, 2.5V, 1...