AS-4.000-20 - Raltron
Manufacturer Part Number:AS-4.000-20
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF TH
TypeDescription
SeriesAS
PackageBulk
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency4 MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)130 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.447" L x 0.197" W (11.35mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)