RH100-30.000-20-F-2020-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:RH100-30.000-20-F-2020-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 30.0000MHZ 20PF SMD
TypeDescription
SeriesRH100
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency30 MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)