RH100-32.000-10-F-1040-X-T-NS1 - Raltron
Manufacturer Part Number:RH100-32.000-10-F-1040-X-T-NS1
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
TypeDescription
SeriesRH100
PackageBulk
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32 MHz
Frequency Stability±40ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)