AS-25.000-20-F-3030-EXT-SMD-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:AS-25.000-20-F-3030-EXT-SMD-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
TypeDescription
SeriesAS-SMD
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25 MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.472" L x 0.189" W (12.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)