RH100-38.400-10-F-1010-TR-NS2 - Raltron
Manufacturer Part Number:RH100-38.400-10-F-1010-TR-NS2
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
TypeDescription
SeriesRH100
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency38.4 MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)