TT-SMDC-24.000-10-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:TT-SMDC-24.000-10-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
TypeDescription
SeriesTT-SMDC
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency24 MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 9.40mm pitch
Size / Dimension0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max)0.146" (3.70mm)