RH100-32.000-9-F-2020-EXT-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:RH100-32.000-9-F-2020-EXT-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 32.0000MHZ 9PF SMD
TypeDescription
SeriesRH100
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32 MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)