RH100-25.000-18-F-1020-TR-NS2 - Raltron
Manufacturer Part Number:RH100-25.000-18-F-1020-TR-NS2
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
TypeDescription
SeriesRH100
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25 MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)