H130B-8.000-18-2030-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:H130B-8.000-18-2030-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
TypeDescription
SeriesH130B
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency8 MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)