GEN28033 - Sprague Goodman
Manufacturer Part Number:GEN28033
Manufacturer:Sprague Goodman
Part of Description:CAP TRIMMER 1-28PF 1000V SMD
TypeDescription
SeriesPISTONCAP®
PackageBulk
Part StatusObsolete
Capacitance Range1 ~ 28pF
Adjustment TypeSide
Voltage - Rated1000 V
Dielectric MaterialGlass
Q @ Freq350 @ 20MHz
Size / Dimension0.312" Dia (7.92mm)
Height - Seated (Max)0.736" (18.70mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 4774
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Sprague Goodman Components
9410-2
9410-2 Knowles Johanson Manufacturing
CAP TRIMMER 4-18PF 250V SMD...