GHV23031 - Sprague Goodman
Manufacturer Part Number:GHV23031
Manufacturer:Sprague Goodman
Part of Description:CAP TRIMMER 0.8-23PF 1250V SMD
TypeDescription
SeriesPISTONCAP®
PackageBulk
Part StatusObsolete
Capacitance Range0.8 ~ 23pF
Adjustment TypeTop
Voltage - Rated1250 V
Dielectric MaterialGlass
Q @ Freq700 @ 20MHz
Size / Dimension0.312" Dia (7.92mm)
Height - Seated (Max)1.071" (27.20mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C