GUL1R200 - Sprague Goodman
Manufacturer Part Number:GUL1R200
Manufacturer:Sprague Goodman
Part of Description:CAP TRIMMER 0.3-1.2PF 500V TH
TypeDescription
SeriesPISTONCAP®
PackageBulk
Part StatusObsolete
Capacitance Range0.3 ~ 1.2pF
Adjustment TypeSide
Voltage - Rated500 V
Dielectric MaterialSapphire
Q @ Freq4000 @ 250MHz
Size / Dimension0.075" Dia (1.90mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.80mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 2262
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Sprague Goodman Components
JZ150
JZ150 Voltronics (Knowles)
CAP TRIMMER 3-15PF 125V SMD...