GKG30024 - Sprague Goodman
Manufacturer Part Number:GKG30024
Manufacturer:Sprague Goodman
Part of Description:CAP TRIMMER 7.5-30PF 100V TH
TypeDescription
SeriesSURFTRIM® GKG
PackageBulk
Part StatusObsolete
Capacitance Range7.5 ~ 30pF
Adjustment TypeTop
Voltage - Rated100 V
Dielectric MaterialCeramic
Q @ Freq300 @ 1MHz
Size / Dimension0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.106" (2.70mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C