CONSMA023.031-G - Linx Technologies
Manufacturer Part Number:CONSMA023.031-G
Manufacturer:Linx Technologies
Part of Description:SMA FML BOARD EDGE, MNT 0.031"
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:687 In Stock
TypeDescription
Series-
PackageTray
Part StatusActive
Connector StyleSMA
Connector TypeJack, Female Socket
Contact TerminationSolder
Shield TerminationSolder
Impedance50Ohm
Mounting TypeBoard Edge, End Launch
Mounting Feature-
Cable Group-
Fastening TypeThreaded
Frequency - Max26.5 GHz
Number of Ports1
Features-
Housing ColorGold
Ingress Protection-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 687
Minimum: 1
Related Linx Technologies Components
BNC-BPJ-1.5-1(40)
BNC-BPJ-1.5-1(40) Hirose
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER...
227531-1 TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
CONN SMA PLUG STR 50 OHM...
131-8303-406 Vitelec / Cinch Connectivity Solutions
CONN MINI SMB JACK STR 75 OHM...
5415302-1 TE Connectivity AMP Connectors
CONN F JACK R/A 75 OHM PCB...
0734153315 Woodhead - Molex
CONN SMP PLUG STR 50 OHM PCB...