TBLH10V-500-12BK - CUI Devices
Manufacturer Part Number:TBLH10V-500-12BK
Manufacturer:CUI Devices
Part of Description:TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
TypeDescription
SeriesTBLH10V-500
PackageTray
Part StatusActive
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10 A
Voltage300 V
Wire Gauge16-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
FeaturesPush Button Actuated
ColorBlack
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 1265
Minimum: 1
Related CUI Devices Components
1071000 Phoenix Contact
PCB TERMINAL BLOCK, NOMINAL CURR...
691412320006M
691412320006M Würth Elektronik Midcom
TERM BLOCK 6POS 45DEG 3.81MM PCB...
2-1986711-0 TE Connectivity AMP Connectors
TERM BLK 20P SIDE ENTRY 5MM PCB...
10669.1 Conta-Clip
PCB TERMINAL...
A-TB350-TV07SB
A-TB350-TV07SB ASSMANN WSW Components
TERM BLOCK 7POS 45DEG 3.5MM PCB...
K60401500000G
K60401500000G Anytek (Amphenol Anytek)
TERM BLK 4POS SIDE ENT 4.5MM PCB...