TBL006V-500-04GY-2GY - CUI Devices
Manufacturer Part Number:TBL006V-500-04GY-2GY
Manufacturer:CUI Devices
Part of Description:TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 5.00,
TypeDescription
SeriesTBL006V-500
PackageBox
Part StatusActive
Number of Levels1
Positions Per Level4
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10 A
Voltage300 V