TBLH10-350-09BK - CUI Devices
Manufacturer Part Number:TBLH10-350-09BK
Manufacturer:CUI Devices
Part of Description:TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
TypeDescription
SeriesTBLH10-350
PackageTray
Part StatusActive
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10 A
Voltage300 V
Wire Gauge16-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
FeaturesPush Button Actuated
ColorBlack
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 1706
Minimum: 1
Related CUI Devices Components
1071000 Phoenix Contact
PCB TERMINAL BLOCK, NOMINAL CURR...
1984853 Phoenix Contact
TERM BLK 11POS TOP ENT 3.5MM PCB...
10384.1 Conta-Clip
PCB TERMINAL...
TO1101510000G
TO1101510000G Anytek (Amphenol Anytek)
TERM BLK 11P SIDE ENTRY 5MM PCB...
A-TB750-TI14
A-TB750-TI14 ASSMANN WSW Components
TERM BLK 14P SIDE ENT 7.5MM PCB...
NJ0900500000G
NJ0900500000G Anytek (Amphenol Anytek)
TERM BLK 9POS TOP ENTRY 5MM PCB...