TB003-500-P04BE - CUI Devices
Manufacturer Part Number:TB003-500-P04BE
Manufacturer:CUI Devices
Part of Description:TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.00
TypeDescription
SeriesTB003-500
PackageBag
Part StatusActive
Number of Levels1
Positions Per Level4
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10 A
Voltage300 V