TBLH10V-500-11BK - CUI Devices
Manufacturer Part Number:TBLH10V-500-11BK
Manufacturer:CUI Devices
Part of Description:TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
TypeDescription
SeriesTBLH10V-500
PackageTray
Part StatusActive
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current10 A
Voltage300 V