FBA09A12H1BO - NMB Technologies Corp.
Manufacturer Part Number:FBA09A12H1BO
Manufacturer:NMB Technologies Corp.
Part of Description:FAN AXIAL 92X25.5MM 12VDC WIRE
Part StatusObsolete
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H
Width25.50mm
Air Flow56.8 CFM (1.59m³/min)
Static Pressure0.169 in H2O (42.1 Pa)
Bearing TypeHydro-wave (HWB)
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise35.0dB
Power (Watts)2.7 W
RPM2950 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval AgencyCSA, UL
Weight0.243 lb (110.22 g)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 3872
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related NMB Technologies Corp. Components
514F
514F ebm-papst Inc.
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE...