12038VA-48L-ET-00 - NMB Technologies Corp.
Manufacturer Part Number:12038VA-48L-ET-00
Manufacturer:NMB Technologies Corp.
Part of Description:FAN 48VDC 120X38MM 3WR
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:239 In Stock
TypeDescription
Series-
PackageBox
Part StatusActive
Voltage - Rated48VDC
Size / DimensionSquare - 120mm L x 120mm H
Width38.00mm
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesSpeed Sensor (Tach)
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)