FBL09A24U1A - NMB Technologies Corp.
Manufacturer Part Number:FBL09A24U1A
Manufacturer:NMB Technologies Corp.
Part of Description:FAN AXIAL 92X25.5MM 24VDC WIRE
Part StatusObsolete
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H
Width25.50mm
Air Flow54.7 CFM (1.53m³/min)
Static Pressure-
Features-
Noise-
Power (Watts)6.6 W
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)