09225SS-24Q-AT-D0 - NMB Technologies Corp.
Manufacturer Part Number:09225SS-24Q-AT-D0
Manufacturer:NMB Technologies Corp.
Part of Description:FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:737 In Stock
TypeDescription
Series09225SS
PackageBox
Part StatusActive
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H
Width25.00mm
Air Flow65.0 CFM (1.82m³/min)
Static Pressure0.290 in H2O (72.2 Pa)
Bearing TypeSleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAuto Restart, Speed Sensor (Tach)
Noise40.0dB
Power (Watts)3.36 W
RPM3900 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)