09225VA-12Q-CA-00 - NMB Technologies Corp.
Manufacturer Part Number:09225VA-12Q-CA-00
Manufacturer:NMB Technologies Corp.
Part of Description:FAN 92X25MM 12VDC IP69K
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:391 In Stock
TypeDescription
Series09225VA
PackageBulk
Part StatusActive
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 92mm L x 92mm H
Width25.00mm
Air Flow96.4 CFM (2.70m³/min)
Static Pressure0.600 in H2O (149.5 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise51.0dB
Power (Watts)8.64 W
RPM5600 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress ProtectionIP69K - Dust Tight, High Temp Water Jets, Waterproof
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)