08025SA-12P-AA-00 - NMB Technologies Corp.
Manufacturer Part Number:08025SA-12P-AA-00
Manufacturer:NMB Technologies Corp.
Part of Description:FAN 12VDC 80X25MM 2WR
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:835 In Stock
TypeDescription
Series08025SA
PackageBox
Part StatusActive
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H
Width25.00mm
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)