I538-2O7-12.000 MHZ - ILSI
Manufacturer Part Number:I538-2O7-12.000 MHZ
Manufacturer:ILSI
Part of Description:XTAL OSC TCXO 12MHZ HCMOS
TypeDescription
SeriesI538
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency12 MHz
Function-
OutputCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)