CO4910-50.000-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:CO4910-50.000-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 50MHZ 5V HCMOS
TypeDescription
SeriesCO49
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency50 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputTTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)