RTX-2520AD31-S-25.000-TR-6 - Raltron
Manufacturer Part Number:RTX-2520AD31-S-25.000-TR-6
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC TCXO 25MHZ 1.8V CLP SNW
TypeDescription
SeriesRTX-2520
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency25 MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±500ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 2001
Minimum: 1
Related Raltron Components
SiT3373AC-1B2-25NB432.000000X
SiT3373AC-1B2-25NB432.000000X SiTime
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ LVPECL...