RTX-2520AF31-S-38.400-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:RTX-2520AF31-S-38.400-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC TCXO 38.4MHZ 1.8V CLP S
TypeDescription
SeriesRTX-2520
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency38.4 MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±500ppb
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)