CO2520-25.000-3.3-50-X-T-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:CO2520-25.000-3.3-50-X-T-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 25MHZ 3.3V HCMOS
TypeDescription
SeriesCO2520
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
TypeXO (Standard)
Frequency25 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)2.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)