CP3225-50.000-3.3-25-X-T-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:CP3225-50.000-3.3-25-X-T-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 50MHZ 3.3V LVPECL
TypeDescription
SeriesCP3225
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency50 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)50mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)