RTV-104AF328Y-S-19.200-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:RTV-104AF328Y-S-19.200-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC VCTCXO 19.2MHZ 2.8V CLP
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:905 In Stock
TypeDescription
SeriesRTV-104
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelĀ®
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeVCTCXO
Frequency19.2 MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability-
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)