ISM97-1251AH-12.000MHZ - ILSI
Manufacturer Part Number:ISM97-1251AH-12.000MHZ
Manufacturer:ILSI
Part of Description:OSC XO 12MHZ 1.8V CMOS SMD
TypeDescription
SeriesISM97
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency12 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)