CL7050-250.000-2.5-25-X-T-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:CL7050-250.000-2.5-25-X-T-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 250MHZ 2.5V LVDS
TypeDescription
SeriesCL7050
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency250 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.063" (1.60mm)