ECS-60-32-4X - ECS Inc. International
Manufacturer Part Number:ECS-60-32-4X
Manufacturer:ECS Inc. International
Part of Description:CRYSTAL 6.0000MHZ 32PF TH
TypeDescription
SeriesHC-49USX
PackageBulk
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency6 MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)