SXT32413BB48-26.000MT - Suntsu Electronics, Inc.
Manufacturer Part Number:SXT32413BB48-26.000MT
Manufacturer:Suntsu Electronics, Inc.
Part of Description:CRYSTAL 26.0000MHZ 13PF SMD
TypeDescription
SeriesSXT324
PackageTape & Reel (TR)Bulk
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency26 MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)