Q 38,40-JXS11-12-10/20-T1-FU-LF - Jauch Quartz
Manufacturer Part Number:Q 38,40-JXS11-12-10/20-T1-FU-LF
Manufacturer:Jauch Quartz
Part of Description:CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
TypeDescription
SeriesJXS11
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency38.4 MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)