Q 48,0-JXS32-9-10/10-FU-WA-LF - Jauch Quartz
Manufacturer Part Number:Q 48,0-JXS32-9-10/10-FU-WA-LF
Manufacturer:Jauch Quartz
Part of Description:CRYSTAL 48.0000MHZ 9PF SMD
TypeDescription
SeriesJXS32-WA
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency48 MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)