RH100-50.000-12-F-1010-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:RH100-50.000-12-F-1010-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 50.0000MHZ 12PF SMD
TypeDescription
SeriesRH100
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency50 MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)