R2520-27.120-12-F-1015-EXT-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:R2520-27.120-12-F-1015-EXT-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 27.1200MHZ 12PF SMD
TypeDescription
SeriesR2520
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency27.12 MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)