RH100-14.31818-18-3030-EXT-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:RH100-14.31818-18-3030-EXT-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
TypeDescription
SeriesRH100
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818 MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)