ABM10W-33.8680MHZ-6-J1Z-T3 - Abracon
Manufacturer Part Number:ABM10W-33.8680MHZ-6-J1Z-T3
Manufacturer:Abracon
Part of Description:CRYSTAL 33.8680MHZ 6PF SMD
TypeDescription
SeriesABM10W
TypeMHz Crystal
Frequency33.868 MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)