Q 19,20-JXS22-12-10/10-WA-LF - Jauch Quartz
Manufacturer Part Number:Q 19,20-JXS22-12-10/10-WA-LF
Manufacturer:Jauch Quartz
Part of Description:CRYSTAL 19.2000MHZ 12PF SMD
TypeDescription
SeriesJXS22-WA
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency19.2 MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)