Q 25,0-JXS21-8-10/10-FU-WA-LF - Jauch Quartz
Manufacturer Part Number:Q 25,0-JXS21-8-10/10-FU-WA-LF
Manufacturer:Jauch Quartz
Part of Description:CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
TypeDescription
SeriesJXS21-WA
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25 MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)